+48 667 959 462 biuro@metalsystem-gdansk.pl

Panel kaskadowy

Główne cechy

Panel kaskadowy jest kompletnym systemem elewacyjnym wykonanym z blachy. Oferując szeroki zakres możliwości projektowania może być układany poziomo, pionowo oraz pod kątem. Montaż elewacji wykonywany jest poprzez zakładanie panelu na panel, gdzie użyte do mocowania paneli wkręty samowiercące są częścią systemu.

Opis systemu

To estetyka i szczegóły decydują o wrażeniu przy fasadach. Wszelkiego rodzaju profile przyłączeniowe, narożniki, profile kieszeniowe mogą wystąpić w tym systemie. W skład panelu kaskadowego wchodzą prefabrykowane profile łączące przygotowane tak, aby umożliwić estetyczne wykonanie detali. System oparty jest na funkcjonalnej zasadzie “włóż i zamocuj”.

Cechy systemu

Konstrukcje nowo projektowane lub modernizowane.  Budynki przeznaczone na biura, zabudowania przemysłowe, budynki szkolne, hale gimnastyczne itp. Budynki nie mieszczące się w w/w kategoriach wymagają oddzielnego opracowania i konsultacji.

Cechy systemu

Jako alternatywa lub uzupełnienie elewacji z drewna, kamienia lub klinkieru. Szybkie i tanie wykonanie – poszczególne panele można układać poziomo, pionowo i po przekątnej. Wytrzymałe oraz przyjazne dla środowiska materiały. Możliwy montaż na podkonstrukcji wykonanej z drewna lub metalu. Estetyczne i niewidoczne z zewnątrz mocowania. Pełny pakiet wraz z profilami łączącymi oraz wykończeniowymi.

Jedną z istotnych cech panelu kaskadowego jest brak odpadów przy montażu paneli bazowych
o długości 3000 mm. Nie ma też problemu z wykonaniem elewacji z równomiernym łączeniem paneli jak w pionie, tak i w poziomie. W tym celu dostępne są łączniki, paski oraz profile krawędziowe do mocowania za łączeniem.

Dane Techniczne

Podczas wykonywania elewacji, mansard, ścian szczytowych lub attyk, panel kaskadowy może być mocowany na podkonstrukcji drewnianej. Podczas wykonywania większych powierzchni elewacyjnych, np. na wielu piętrach, zalecamy zastosowanie podkonstrukcji metalowej jako jedno- lub dwuelementowej wykonanej z aluminium (2.0 mm) lub stali (1.5 mm).

Panele bazowe należy zmodyfikować (przyciąć), np. przy otworach okiennych. Zoptymalizowana oferta profili łączących upraszcza wykonanie detali: narożników, nadproży, cokołów itd. Rozszerzalność liniowa wynikająca ze zmian temperatury może być ograniczona poprzez zastosowanie paneli o długości 3000 mm.

Rodzaje materiałów

Szerokość całkowita od 150 mm do 350 mm, Grubość metalu: aluminium, miedź, tytan-cynk od 0,5 mm do 1,0 mm, Grubość metalu: stal powlekana od 0,5 mm do 0,7 mm, Standardowa długość 3000 mm

 

Stal powlekana

Miedź

Tytan cynk

Galeria realizacji

Siedziba główna

P.H.U. Metal-System Grzegorz Okroj
Gdańsk 80-549, Ku Ujściu 59

(+48) 58 522 37 18

(+48) 667 959 462

Jak dojechać