+48 667 959 462 biuro@metalsystem-gdansk.pl

Taśmy i arkusze

Firma Metal-System

Posiada w swojej ofercie szeroką gamę blach: aluminiowych, tytanowo-cynkowych, miedzianych, ocynkowanych i stalowych powlekanych.

Realizujemy zamówienia począwszy od obsługi inwestycji a kończąc na dostawach blach klientom.

Blacha aluminiowa

Taśmy i blachy aluminiowe są wytwarzane z łatwo poddających się formowaniu stopów aluminium. Dzięki temu są lekkie i bezpieczne w obróbce — idealne m.in. do formowania szczytów i wnęk, obramia kominów i okien dachowych, jak i poszycia lukarn. Taśmy i blachy z aluminium są jednak przydatne także na elewacji (np. przy parapetach okiennych
i w narożnikach).
Dzięki szerokiej gamie kolorów zawsze można znaleźć odpowiedni odcień zapewniający stosowny wygląd — przede wszystkim w połączeniu z lakierowanymi rynnami dachowymi. Powlekanie odbywa się w procesie coil-coating, a powłoka jest trwale odporna na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Ponadto również w przypadku sprawdzonych, trwałych dachów Metal-System są dostępne odpowiednie taśmy i blachy uzupełniające o niezbędnej jakości lakieru.

Blacha tytanowo-cynkowa

Jest wiele powodów przemawiających za wyborem blachy tytanowo-cynkowej na projekty. Blacha ta jest naturalnie odporna na korozję, nieprzeciętnie trwała, nie wymaga kosztownej konserwacji. Dodatkowo jej elastyczność i plastyczność w połączeniu z estetyką sprawiają, że jest idealnym materiałem do zastosowań na budynkach o niestandardowych formach architektonicznych.

Dodatkowo, aby zapewnić jeszcze lepszą estetykę i harmonię z innymi materiałami Metal-System oferuje najszerszą dostępną na rynku gamę kolorów, na którą składa się wielu producentów blachy.

Blacha stalowa powlekana

Bardzo popularna ze względu na stosunkowo niską cenę, a przy tym estetykę i trwałość materiałów. Są pokryte nawet kilkunastoma warstwami powłok antykorozyjnych. Poziom trwałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz cena zależą od typu ostatniej warstwy, która może być wykonana z żywicy poliestrowej, polichlorku winylu lub poliuretanu z dodatkiem poliamidu. Wielką zaletą blach powlekanych jest ich uniwersalność, co oznacza, że nadają się do krycia dachów o nachyleniu od 5° do 90°. Blacha ta jest łatwa w montażu zwłaszcza na dachach płaskich i dwuspadowych. Dostępne są także elementy drobnowymiarowe sprawdzające się na dachach wielopołaciowych lub z dużą liczbą lukarn.

Blacha miedziana

potem, to stale zmieniający się spektakl pogody, światła i naturalny, żywy język materiału: po zamontowaniu na budynku, przez pewien czasu zachowuje swój typowy, jasnoczerwony koloryt. Zmiany są bardzo powolne i nie do końca przewidywalne – podobnie jak pogoda, która z kolei jest odpowiedzialna za ciągłe zmiany zabarwienia miedzi. W pierwszej kolejności powierzchnia staje się matowa. Stopniowo na materiale rozwija się warstwa tlenku, który chroni go przed działaniem czynników atmosferycznych. Proces ten niesie ze sobą nadzwyczajną różnorodność kolorystyczną, prowadzi przez całą paletę brązowych i brązowo-fioletowych odcieni, oferując różne niuanse, zależnie od zmiany światła i pory roku.
W końcowej fazie, na powierzchniach pochyłych, proces ten przynosi intensywny, zielony kolor patyny – typowy dla powierzchni miedzianych. Patyna nadaje okładzinie wyjątkowy charakter, jednocześnie zapewniając długotrwałą ochronę na nadchodzące lata.

Blacha ocynkowana

Stal ocynkowana jest to stal zabezpieczona przed korozją poprzez nałożenie warstwy cynku. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską. Blachę ocynkowaną stosuje się bardzo często na podkonstrukcje, usztywnienia i ruszty, pozwala to uzyskać stabilne konstrukcje dachów, elewacji i wszelkich opierzeni.

 

Taśmy

Najbardziej popularna i zawsze dostępna w naszym magazynie to:

taśma aluminiowa o szerokości 650 lub 1000 mm i grubości 0,7 mm,
tytanowo-cynkowa o szerokości od 650 do 1000 mm i grubości od 0,55 do 0,8 mm,
miedziana o szerokości od 670 do 1000 mm i grubości 0,55 mm,
ocynkowana o szerokości od 1000 do 1250 mm i grubości od 0,5 do 2,5 mm ,
stalowa powlekana o szerokości od 625 do 1250 mm i grubości od 0,5 do 1,0 mm.

Istnieje możliwość zamówienia innych szerokości, grubości i długości taśm oraz arkuszy, ponieważ posiadamy maszynę do cięcia wzdłużnego i poprzecznego. Cena i czas realizacji dostępne po konsultacji telefonicznej lub e-mailowej z naszym biurem obsługi lub handlowcem.

Czas realizacji zamówień towaru dostępnego w magazynie zazwyczaj wynosi 24 do 48 godzin. Towar zamówiony w firmie Metal-System można otrzymać za pomocą firmy spedycyjnej, dostawy bezpośredniej pracownika Metal-System, jak i również odebrać bezpośrednio w siedzibie firmy.

Taśma aluminiowa

Taśma tytan cynk

Arkusze

Galeria

Siedziba główna

P.H.U. Metal-System Grzegorz Okroj
Gdańsk 80-549, Ku Ujściu 59

(+48) 58 522 37 18

(+48) 667 959 462

Jak dojechać