+48 667 959 462 biuro@metalsystem-gdansk.pl

Membrany dachowe

Firma Metal-System

Oprócz dopasowanych rozwiązań systemowych oferujemy również odpowiednie akcesoria dachowe.

Mata strukturalna z folią paroprzepuszczalną

Mata strukturalna stosowana w pokryciach z blachy. Jest to warstwa maty ułożonej na otwartej dyfuzyjnie folii wstępnego krycia, posiadającej dwustronną krawędź samoklejącą. Produkt ten rozwiązuje problem „punktu rosy”, pojawiający się zwłaszcza przy poddaszach użytkowych – odprowadza ewentualne skropliny i uniemożliwia ich przedostawanie się w konstrukcję lub ocieplenie dachu. Matę stosuje się na podłożach nieabsorbujących wilgoci, np. z płyty OSB lub sklejki.

  • Materiał otwarty dyfuzyjnie, regulujący poziom wilgoci
  • Doskonałe rozwiązanie problemu zamkniętej wilgoci w konstrukcjach budowlanych
  • Dwustronna krawędź z taśmą klejącą, umożliwiająca szczelne łączenie podłużne
  • Polecana zwłaszcza na podłoża nieabsorbujące wilgoci, np. z płyty OSB

Przeznaczenie

 Dachy metalowe skośne o nachyleniu między 5° a 15° z zaimpregnowaną konstrukcją dachową. Reguluje wilgoć i jest polecana szczególnie w konstrukcjach z zastosowaniem szczelnych warstw rozdzielających, np. z bitumu. Poprawia właściwości tłumienia hałasu. Sprawdzone rozwiązanie do dachów w technologii rąbka stojącego oraz rąbka zatrzaskowego. Polecana zwłaszcza przy poddaszach użytkowych. Znajduje swoje zastosowanie jako podłoże przy obróbkach o większym rozwinięciu

Mata strukturalna

Przy poddaszach użytkowych i małym nachyleniu dachu na którym będzie układana blacha na pełnym deskowaniu zaleca się stosowanie maty strukturalneji. Najczęściej służąc jako uzupełnienie, znajduje ona zastosowanie na podłożach nieabsorbujących wilgoci (np. na warstwach rozdzielających z pap bitumicznych). Produkt ten rozwiązuje problem ”punktu rosy” pojawiający się zwłaszcza przy poddaszach użytkowych, odprowadzając ewentualne skropliny bez możliwości przedostawania się ich w konstrukcję lub ocieplenie dachu. Maty strukturalne nie tylko ułatwiają wysychanie przedostającej się pod powierzchnię dachu nieplanowanej wilgoci, lecz także umożliwiają wyrównanie podkonstrukcji z desek (do około 2 mm). Dodatkową zaletą maty jest ułatwianie przesuwania się dłuższych pasów blachy pod wpływem temperatury i uniknięcie niebezpieczeństwa związanego z nie dokładnie wbitym gwoździem. Kolejną zaletą jest, w zależności od rodzaju wykonanej konstrukcji, polepszenie wartości tłumienia hałasu.

Galeria

Siedziba główna

P.H.U. Metal-System Grzegorz Okroj
Gdańsk 80-549, Ku Ujściu 59

(+48) 58 522 37 18

(+48) 667 959 462

Jak dojechać