+48 667 959 462 biuro@metalsystem-gdansk.pl

Panel karo

Główne cechy

Główny zakres zastosowania panelu karo to wielkoformatowe powierzchnie. To na nich obecność panelu karo zaznacza się szczególnie wyraziście. Stosowanie różnych wielkości panelu karo, różne umiejscowienie połączeń oraz kształty przebić nadają rytm płaszczyźnie, dając tym samym architektowi pełną swobodę przy planowaniu wyglądu elewacji.

Montaż systemu

Wykorzystanie panelu karo otwiera przed inwestorem i projektantem różnorodne możliwości kształtowania elewacji. Elementy te mogą być montowane zarówno poziomo, pionowo, jak i po skosie. Możliwe jest także wykonywanie elewacji w formie wypukłej lub wklęsłej.

Typy budynków

Panele kieszeniowe szczególnie sprawdzają się jako system elewacyjny o wysokich wymaganiach estetycznych – budynki komercyjne, biurowe oraz budynki użyteczności publicznej o nowoczesnym wyglądzie. Panele pionowe są coraz częściej używane także do wykonania małych elewacji, takich jak mansardy, balkony czy ściany szczytowe budynków.

Charakterystyka produktu

Sprawdzone elementy składowe systemu zapewniają ochronę i można je łatwo dostosować do różnych kształtów budynków. Panele karo są dostępne w różnych rozmiarach z możliwością indywidualnego dopasowania do projektu zarówno współczesnego, jak i zabytkowego.

Panele karo charakteryzują się dwoma rąbkami płaskimi wywiniętymi do przodu na górnej krawędzi oraz dwoma rąbkami odgiętymi do tyłu na krawędzi dolnej. Mocowanie łuski do podłoża odbywa się pośrednio za pomocą haftr i pasów mocujących.

Podłoże

  • Podłoże z drewna litego stosując drobne szczeliny do 10 mm przy tego typu rozwiązaniu nie ma potrzeby stosować maty strukturalnej.
  • Podłoże z materiału drewnopodobnego (sklejka, płyta OSB ) wymagana mata strukturalna

Wymiary

Wymiary standard – 555×555 mm, 345×345 mm, 245×245 mm, grubości blachy 0,50 mm do 0,70 mm.
Panele karo są produkowane indywidualnie dla każdego obiektu w pożądanych lub wymaganych szerokościach i długościach.
*Wszystkie wymiary pośrednie są możliwe do wykonania.

Rodzaje materiałów

Blacha stalowa, Blacha aluminiowa, tytanowo-cynkowa i miedziana

 

Stal powlekana

Miedź

Tytan cynk

Galeria realizacji

Siedziba główna

P.H.U. Metal-System Grzegorz Okroj
Gdańsk 80-549, Ku Ujściu 59

(+48) 58 522 37 18

(+48) 667 959 462

Jak dojechać